İNGİLİZCE


İngilizce tüm Dünya’nın ortak bir dilidir.

Tüm ülkelerdeki insanlarla iletişim kurma becerisi kazanabilmek, onları yurtdışında ve yurtiçinde girecekleri akademik sınavlara hazırlanmak, okuma, anlama, dinleme ve yazma becerilerinin yanında, İngilizce düşünmek ve İngilizce ‘yi akıcı konuşmalarını sağlamak 21.YY Karşıyaka Koleji olarak birinci hedefimizdir.

Tüm sınıflarımızda İngilizce eğitimi, Türk ve yabancı öğretmenlerimizin rehberliğinde gerçekleşmektedir.

Sınıflarımızda öğrencilerin dili pratik etmesini destekleyen bir çok yöntem ve çağdaş eğitim tekniklerinden yararlanılır. Hikaye okuma, eğitici kısa videolar izleme ve tartışma programları uygulanır.

Gerektiğinde öğrencinin ihtiyaçlarına göre bireysel eğitim (birebir dersler) verilir.

21.YY Karşıyaka Koleji öğretmenleri önemli bir çok hizmet için eğitim alan donanımı güçlü bir kadrodur. Yabancı diller bölümümzün her sınıfa ve her yaş grubuna göre ayrı yabancı dil hedefleri vardır.

OrtaOkul

5.6.7 . ve 8.sınıflarda günlük İngilizce testler verilerek, öğrencilerin test çözme, zamanı iyi kullanma ve kelime ezberleme becerilerinin gelişmesi amaçlanır.. Sınıflarda akıllı tahta uygulamaları kullanılarak kelimeler görselyöntemlerle ezberletilmeye çalışılır.

8.sınıflarda 1. ve 2. dönem konuları bitirildikten sonra sınava 2 ay kala LGS de çıkacak kelime ve cümle yapıları tekrar edilip günlük testler ödev olarak verilir. Daha sonra bu testlerin sınıfta çözümleri yapılarak sıvan odaklı çalışmalar arttırılır.

CAMBRIDGE CERTIFICATE PROGRAMME

Öğrencilerin uluslar arası geçerliliği olan  Cambridge Üniversitesi onaylı sertifikalardan ; Movers, Flyers KET,  PET almaları amaçlanmaktadır. Bu sertifikalar sayesinde yurtdışındaki okullara kayıt yaptırabilirler.