FEN BİLİMLERİ


Branşlar arasında ‘ Fen Bilimleri ‘ üç bilim dalını ( fizik , kimya , biyoloji ) içermektedir. Lise dönemine kadar birleşik olarak sergilenen bu dallar öğrenciyi derse çok küçük yaşta bağlar. Fen Bilimleri için en önemli duygu ‘MERAK’ duygusudur. Çünkü merak duygusu devamında öğrenciler için ‘ akıllarını zorlayan, düşünsel verileri oluşturan, görsel zekayı harekete geçiren ve en önemlisi ‘ neden-sonuç’ ilişkisini barındıran yapıyı oluşturur. Öğrenci ezberden uzak bir öğrenme alışkanlığı kazanmış olur ve bu verileri deneyler ile sabitler. Ders odaklı olarak düşünülmediği için öğrenciyi eğlendirir ve başarının anahtarını oluşturur.

Fen Bilimleri konuları tüm sınıflarda ( 5-6-7-8) birbirleriyle bağlantılı olup, günlük hayatta birçok sorunun cevabını içinde saklar. Her sene öğrenciler bilimin büyüsünde derinlemesine düşünürler ve sayısal hafıza harekete geçer.

Biz öğretmenlerin amacı ;

ATATÜRK ilke ve devrimlerinin ışığında, en büyük yol göstericinin bilim olduğunu kavratmak ve ülkemize zeki, ileri görüşlü, etkin, duyarlı, toplumda söz sahibi olabilen önder bireyler yetiştirmektir.

Unutmamalıyız ki

‘ Eğer bir gün benim sözlerim bilim ile ters düşerse,  bilimi seçin ! ‘ diyen Mustafa Kemal ATATÜRK her daim bilimden yana olmuş ve geleceği sizlerin bilim ile aydınlatmasını istemiştir…