HEM GEZİ HEM TARİH


ÇANAKKALE GEZİSİ

“Türk çocuğu ecdadını tanıdıkça daha büyük işler yapmak için kendinde kuvvet bulacaktır.” sözüyle düzenlediğimiz Çanakkale gezisinde öğrencilerimiz tarihimizi yerinde görüp duygu dolu anlar yaşadılar.
Truva atı, Assos ziyaretlerinde ise keyif dolu dakikalar geçirdiler.

Nice güzel gezilerde buluşmak üzere evlerine mutlu döndüler. Bu güzel gezi için emeği geçen herkese teşekkür ederiz.

ESKİŞEHİR GEZİSİ

Bu hafta sonu okulumuzun etkinlik programı dahilinde yaptığımız Eskişehir-Ankara gezisini çok mutlu bir şekilde sonlandırdık. Eskişehir’de balmumu müzesi, cam müzesi ve Sazova Bilim ve Kültür Parkı’nı gezen öğrenci ve velilerimiz, cumartesi günü Atamız’ın huzuruna çıkarak Anıtkabir’i ziyaret ettiler.

ANKARA GEZİSİ

9. Sınıf öğrencilerimiz ile yaptığımız Ankara gezisinde, öğrencilerimizde yeni ufuklar açmak ve geleceklerini planlamada doğru kararlar vermelerini sağlamak amacıyla ilk gün onları üç önemli üniversiteye götürdük. Günün ilk durağı Hacettepe Üniversitesi Sıhıyye Kampüsü idi. Özellikle sağlık alanında başarılarının haddi hesabı olmayan üniversite gezildikten sonra ikinci durağımız bilim ve sanat alanında Türkiye’ye her sene binlerce genç birey kazandıran Bilkent Üniversitesi oldu. Üçüncü durağımız ise özellikle medikal ve eğitim alanında hayli ilerlemiş olan Başkent Üniversitesi idi. İlk günü son aktivesi ise Bilkent Üniversitesi Müzik ve Sahne Sanatları Fakültesi Öğrencileri’nin sergiledikleri Sam Shephard’ın ‘Devinim’ adlı oyunu oldu. Otelde geçirilen rahat ve keyifli konaklamadan sonra ikinci gün, öğrencilerin bu ülkenin en önemli yapı taşlarını görmeleri ve benimsemeleri adına Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün mabedi olan Anıtkabir ve Kurtuluş müzesi sonrasında 1. Meclis, 2. Meclis ve Etnoğrafya Müzesi gezilerek Ankara gezimizi tamamlayarak İzmir’e dönüşümüzü gerçekleştirdik.
Gezi süresince hayli eğlenen ve gördükleri karşısında etkilenmişliklerini yüzlerinden okunan öğrencilerimize gelecek hayatlarında başarılar dileriz.