BEDEN EĞİTİMİ VE SPOR


Ulu Önder Atatürk’ün “sporda başarılı olmak için bütün milletçe sporun niteliği ve değeri anlaşılmış olmak ve ona kalpten sevgiyle bağlanmak ve onu vatani görev saymak gerekir” sözünden yola çıkarak, yaşam boyu spor ilkesinden hareket ederek, her yaşta fiziksel egzersiz alışkanlığı sağlıklı bir bireyin olmazsa olmazlarından düşüncesiyle bölüm çalışmalarımızı planlıyoruz.

Karşıyaka Koleji’nde Beden Eğitimi derslerinde öğrencilere, başarıdan çok çabayı takdir eden bir anlayışla gösterilen çabanın mutlaka başarıyı getireceği kavramını davranış olarak sergilemelerini amaçlamaktayız.

Bizler bedensel yönden sağlıklı insan duygusunu geliştirerek, takım ruhunu ve kendine güvenini kazanmış, milli ve manevi amaçların niteliklerini taşıyan, küçüklerini seven ve koruyan, büyüklerine saygılı, vatanını ve milletini seven, başta ATATÜRK olmak üzere Türk Büyüklerini kendine örnek alan, davranışlarını kontrol edebilen, doğru, temiz, düzenli, özgüveni yüksek, disiplinli, müsait zamanlarını yararlı ve zevkli çalışmalarla değerlendirebilen birer vatandaş olarak yetişmeleri gerektiğini düşünen ve her türlü fiziksel faaliyetleri bu amaçlara uygun organize eden bir kurumuz.

Bu organizasyon içinde; Futbol, Basketbol, Voleybol, Yüzme, Futsal, Badminton, Atletizm, Kickboks, Bocce, Jimnastik branşlarımız bulunmaktadır. Her yıl bu branşlarda il ve ilçe de takımlar kurup müsabakalara katılmaktayız.

Tüm bunların dışında da yetenek ve becerisi yüksek sporcuları gözlemlemek ve 2017’de kurmuş olduğumuz “Karşıyaka Koleji Spor Kulübüne” kazandırıp elit sporcu olabilmesini sağlamak için sosyal kulüp etkinlikleri ve yaz kursları düzenleyip bireylere yaşam boyu spor anlayışını kazandırmayı hedefledik.

İşte bu yüzden ilk tercihiniz 21. YÜZYIL KARŞIYAKA KOLEJİ…